A Pécsi Úszóiskola 2009. október 1-től kezdte meg működését Pécs legnagyobb vízisport-központjában, az Abay Nemes Oszkár Sportuszodában és Hullámfürdőben.

Az úszóiskola alapját két tradicionális olimpiai magyar sikersportág, az úszás és a vízilabda pécsi szakosztályainak együttműködése adja. A tanfolyamokat a Pécsi Úszóiskola által kiválasztott úszóoktatók tartják, akik magas szakképzettségük mellett kiváló pedagógusok is egyaránt.

Nagyon fontos tényező iskolánkban, hogy diákjaink élvezzék az oktatás minden percét, és megerőltetés nélkül sajátíthassák el az új mozgásformát.

A szakképzett oktatók, a 10 pontból álló tudásszint-rendszer, az egymásra épülő és differenciált oktatási ciklusok, a Karácsonyi és Nyári Úszóversenyek és a hagyományos nyári táborok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek nevetve és vidáman tanuljanak meg úszni, míg a szülők mindig korrektül tájékoztatva legyenek a gyermekük úszástudás-szintjéről. Ehhez kapcsolódva vezette be a Pécsi Úszóiskola, hogy az oktatók minden hónapban fogadóórát tartanak, ahol a szülő személyesen is tud a pedagógussal beszélgetni.

Az úszásra egy alapmozgásforma! Segíti az egészséges testi fejlődést! Hozzá tartozik a mindennapi élethez. Nem csak a nyaralásnál nyújt remek kikapcsolódást, de olyan „népbetegségek” megelőzésére is szolgál, mint például a gerincferdülés, az asztma, vagy a gyermekkori magas vérnyomás. A 21. században az úszás: ÉLET, ERŐ, EGÉSZSÉG!!!

A Pécsi Úszóiskolában tanuló gyermekeknek minden lehetőségük meglesz hozzá, hogy a tudásszint-rendszert végigjárva,a mennyiben kedvük tartja, csatlakozzanak a magyar sikersportágnak számító úszás, vagy vízilabda szakághoz. Ennek érdekében a Pécsi Úszóiskola már egy magasabb szintű vízisport előkészítő csoportot is indít!

Reméljük ez a rövid összegzés felkeltette az érdeklődésüket az úszástanulás iránt. Nagy szeretettel várjuk a családot a Pécsi Úszóiskola foglalkozásain, ahol mindenki megtalálja az igényeinek megfelelő szintű és intenzitású csoportot 3 hónapostól felnőtt korig egyaránt!