A Pécsi Úszóiskola legfőbb célja, hogy a hozzánk beiratkozó gyerekek és felnőttek kultúrát körülmények között, magas szakmai színvonalon, játékos foglalkozások keretében sajátíthassák el azt az úszástudást, ami egész életüket végigkíséri, akkor is, ha olimpiai bajnok élsportoló szeretne lenni, de akkor is, ha csak a vízpartok boldogan szórakozó strandolója.

Ez azt jelenti, hogy a tanfolyami ciklusaink végére olyan természetessé válik a tanulóink számára a vízben a mozgás 3 úszásnemben (gyors, hát, mell), mint a járás, vagy a futás. A megfelelő technika elsajátításával azok a gyerekek, aki megszerették a vizet, az uszodai közeget és szívesen kipróbálnák valamelyik vízi sportágat (úszás, vízilabda), azoknak lehetőségük van szakosztályi keretek között folytatni a munkát.

Segítséget biztosítunk továbbá azon diákjainknak is, akik az úszástudás megszerzése után valamelyik szárazföldi sportág kipróbálása mellett döntenek, mert a legfontosabb célunk a mozgás megszerettetése minden tanulónkkal korra és nemre való tekintet nélkül.

A SPORT ÉLET, ERŐ, EGÉSZSÉG!!!