Baba úszás (A nyári időszakban a szolgáltatás szünetel!)

A babaúszás a vízhez szoktatás korai formája, amely a baba életkorához illik, szakemberek felügyelete és részvétele mellett végzett, játékos gyakorlatokkal színezett foglalkozás.

Hatékony fejlesztő módszer, amely a víz fizikai tulajdonságait használja ki a baba izmainak, tüdejének erősítésére.

A gyermek fejlődését segíti, melynek során kibontakozik a mozgás és a játék természetes öröme.

A babaúszást Mészáros Andor tartja, aki igazi szakembere ennek a foglalkozásnak, hiszen immár több, mint tíz éve
ezzel foglalkozik, erre specializálódott.

Baba és Bölcsis úszás a Pécsi Úszóiskolában!

Várjuk a legkisebbeket is szombatonként!

A babaúszás célja:

• a speciális motorikus fejlesztés,
  • a szülő- gyermek kapcsolat erősítése,
  • az anyával és/vagy az apával történő úszás előterében mindig az öröm áll,
  • a gyermekben kialakul a vízhez való pozitív hozzáállás, ami később az úszástanulással folytatódik.

A rendszeres babaúszás még egy egész sor más kedvező hatást hív elő:

• A babák mélyebben és nyugodtabban alszanak a testi megterhelés után.
  • Az egyre gyakoribb tartáshibákat megelőzhetjük babaúszással.
  • A központi idegrendszert fejlesztjük és a fertőzésekkel szembeni ellenállóképesség is fokozódik.

Módszerünk lényege: a babaúszás kezdeti lépéseitől fokozatosan eljutni az úszástanuláshoz. A gyakorlatok felépítése ezt a célt szolgálja. Természetesen játékosan, hiszen a jól megválasztott játék segítségével lehet a legjobban tanulni.

Bölcsis úszás

A bölcsis úszáson elkezdődik az úszás alapelemeinek oktatása, olyan gyakorlatokkal, mint a lebegés, siklás, vízbe ugrások, merülés, tudatos levegővétel és kifújás, úszódeszka használata. A végső elem a szülőtől való elszakadás 3-4 éves kor körül történik. Rendszerességgel lehet csak eredményt elérni és 4-5 éves korukra elsajátíthatják a hátúszás és a gyorsúszás alapjait.

Fontos az is, hogy a bölcsis úszáson résztvevő fiatalokat be lehet illeszteni a tanfolyami rendszerbe, ahol megkezdődik a tényleges munka és az úszásnemek elsajátítása is!

Baba és Bölcsis úszás a Pécsi Úszóiskolában!

!!!!FRISS INFORMÁCIÓK!!!!

A nagy érdeklődésre és a szombati csoportok megtelítődése miatt március 6.-től elindul a szerdai babaúszás foglalkozásunk, ahova kifejezetten olyan babákat várunk (3 hónapos kortól 1 éves korig) , akik teljesen kezdők, vagy a szombati foglalkozásokon pár alkalommal vettek részt eddig. Minden csoportba maximum 10 főt tudunk fogadni.

Az időpontokat az alábbi táblázatban találjátok.

A jelentkezéshez (és ezzel együtt a hosszútávú férőhely bebiztosításához) a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre várjuk a jelentkezéseket a baba nevével és a csoport időpontjával.

A SZOMBATI CSOPORTOKBA SAJNOS MÁR NINCS LEHETŐSÉG BECSATLAKOZNI.

Pécsi Úszóiskola

2024.02.21

Baba és bölcsis úszás:

Minden szombaton és szerdán a Hullámfürdőben. A szerdai alkalmakre e-mailes előjelentkezés szükséges.

Kor Szombat
3 hó- 1éves 08:00-08:30 08:30-09:00
1-3 éves 09:00-09:45
3-4 éves 09:45-10:30

Kor  Szerda
 3 hó-1 éves   10:00-10:30 10:30-11:00

Kérjük, hogy figyelje a honlapunkat a HÍREKNÉL, vagy a facebook oldalunkat az esetleges óra elmaradások kapcsán.

Baba és bölcsis úszás

3.500 ft/alkalom

11.000 ft/ 4 alkalom (bérlet)