A délutáni úszótanfolyamok célja, hogy a gyermekeik egy héten több alkalommal is részt tudjanak venni a foglalkozásainkon.

A tanfolyamok differenciált rendszerben működnek, ami azt jelenti, hogy a gyermekek a nekik megfelelő képességszintű csoportba kerülnek.
Kis csoportokban oktatunk, a tudásszinthez viszonyítva egy oktató legfeljebb 8-10 gyermekkel foglalkozik egy tanóra alatt. Munkánkat a nálunk gyakorlatukat teljesítő leendő úszóedző kollégák is segítik.

A tanfolyamok közül van a teljesen kezdőktől a már 3 úszásnemben úszni tudókig, a becsatlakozásra folyamatosan van lehetőség! Az első órán az oktató felméri a kisgyermek képességeit és eztuán a gyermek megfelelő tudásszintű csoportba kerül beosztásra.

A gyakorlatok ismétlés-folyamatossága miatt javasoljuk a heti két alkalmat, hiszen minél kevesebb idő telik el egy-egy foglalkozás között annál gyorsabb lesz a fejlődés üteme.

A tanfolyamok végső célja, hogy az ide járó gyermekek 3 úszásnemben (gyors, hát, mell) elsajátítsák a megfelelő technikát, megismerkedjenek az úszásnemek stílusgyakorlataival. Ezen korszerű úszásmozgás megtanulás mellett az úszóiskola úszásedzéseket is tart, ami olyan fizikumot biztosít a tanulóknak, hogy nem fog gondot okozni több száz méter könnyed leúszása sem, minden szülő nyugodtan elengedheti kisgyermekét bármilyen vízparti kirándulásra, táborba, nyaralásra. Házi-városi úszóversenyeken tanulónik rendszerint megmérettetik magukat kortársaikkal.

Az úszóiskolánk hátterében komoly vízisport szakosztályok állnak (vízilabda, úszás, szinkronúszás, triatlon), akik szeretettel várják a vízi sportokat megkedvelő gyermekeket!